همیاری آیندگان مجموعه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی، علمی، آموزشی و خدمات آنلاین می‌باشد که درسال 1386 به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ارائه گردید که پس از طی جلسات متوالی و بررسی کارشناسی در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1387 موفق به اخذ مجوز گردید. این طرح شامل فعالیت‌های مختلفی است که به‌صورت مجازی و غیرمجازی (حضوری) اجرا می‌شود و عبارتند از:

1- آزمون‌ها و مسابقات آنلاین و آفلاین (فرهنگی، هنری، علمی و ...) برای تمام مقاطع تحصیلی و سنی
2- مجمع همیاری (مسابقه، همایش، بسته آموزشی، اهدای جوایز ویژه به همه‌ی کاربرها)
3- سامانه جامع بانک اطلاعاتی
4- کتابخانه الکترونیکی
5- کلاس‌های آموزشی، مهارتی و فوق‌برنامه و همچنین آموزش مجازی
6- همایش‌ها و جشنواره‌ها
7- نمایشگاه‌های مجازی و غیرمجازی

این طرح در سال 1387 فعالیت خویش را در مازندران به‌صورت حضوری و در سایر استان‌ها به‎‌صورت غیرحضوری آغاز نمود که در ابتدا مجوزهای صادر شده برای اجرای این طرح سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله بود که پس از تایید مراجع ذی‌صلاح، در سال 1390 مجوز دائم برای این طرح و همچنین مجوز راه‌اندازی دفاتر این طرح در تمام شهرهای مازندران صادر گردید.
کلیه فعالیت‌های این طرح در قالب دو مؤسسه فرهنگی هنری همیاری آیندگان ایرانیان و همیاری آیندگان مهر ایرانیان تعریف شده‌اند. مؤسسه همیاری آیندگان تاکنون در بخش‌های مختلف حدود بیست و پنج هزار مخاطب را به خود اختصاص داده‌است و درصد قابل توجهی از درآمد این مؤسسه به کمک‌های فرهنگی خیرخواهانه و خداپسندانه اختصاص یافته است و این مؤسسه تاکنون موفق به احداث کتابخانه محمد رسول‌الله (ص)، برگزاری ده‌ها کارگاه آموزشی و همایش فرهنگی برای کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد و همچنین بیش از سیصد میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به انجمن‌های بیماری‌های خاص، کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویان بی‌بضاعت و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) شده است که بخشی از مستندات مربوط به آن در آرشیو سایت موجود می‌باشد.
به‌دلیل ارتباط بخشی از فعالیت‌های این مؤسسه به دستگاه‌های دیگر، مؤسسه در طی چند سال اخیر تفاهم‌نامه‌هایی را با استانداری مازندران، وزارت صنعت معدن و تجارت، سازمان فنی و حرفه‌ای، مدیریت بانک رفاه و سازمان بهزیستی منعقد و مجوزاتی را از این دستگاه‌ها اخذ نموده‌است.
اهم فعالیت این مؤسسه که با استقبال قابل توجهی نیز روبرو شده طرح فرهنگی مجمع همیاری می‌باشد که مؤسسه جهت اجرای این طرح فرهنگی، موفق به طراحی سبک جدیدی از مسابقات شده که تمامی مخاطبان در یک بازه‌ی زمانی خاص و از قبل تعریف شده، علاوه بر دریافت خدمات فرهنگی و رفاهی، موفق به دریافت جایزه نقدی ارزنده‌ای به ارزش بیش از حق اشتراک پرداختی خود می‌شوند که توضیحات تفصیلی این طرح را می‌توانید در بخش مربوطه دریافت نمایید.
در تاریخ 1394/12/26 مجوز اجرای طرح فرهنگی مجمع همیاری در سایر استان‌ها با موافقت استان مورد نظر از سوی وزارت ارشاد صادر گردید.

از دستاوردهای اجرای این طرح:

بیش از سیصد میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به ارگان‌ها و نهادهای خیریه
برپایی برنامه‌های تفریحی و آموزشی برای بیش از پانصد کودک با نیازهای ویژه
حمایت از نویسندگان و خرید هزاران جلد کتاب و اهدای رایگان کتب
راه‌اندازی انجمن محیط زیست، انجمن کودک و انجمن هنر
راه‌اندازی بیش از بیست دفتر مجهز به تجهیزات اینترنتی و کتابخانه‌های کوچک در مناطق روستایی
پوشش بیمه‌ای کلیه اعضا به‌صورت رایگان
مشارکت با فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای طرح‌های فرهنگی گوناگون
حمایت از گروه‌های هنری شامل گروه‌های موسیقی، تئاتر و شعر
برپایی ده‌ها کارگاه آموزشی در قالب همایش فرهنگی به همراه برنامه‌های شاد و متنوع
تهیه بانک اطلاعاتی شامل بیش از ده هزار سوال فرهنگ عمومی در زمینه‌های مختلف مذهبی، تاریخی، گردشگری، بهداشت و محیط‌زیست، اجتماعی و ...
تهیه بانک اطلاعاتی شامل بیش از ده هزار سوال علمی برای مقاطع مختلف تحصیلی
برپایی بیش از سیصد دوره مسابقه فرهنگی آنلاین و آفلاین
اشتغالزایی برای حداقل 70 نفر